Jeden procent podatku

Przywilej otrzymywania 1 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych, jaki daje status Organizacji Pożytku Publicznego, jest dla nas szansą na realizację wielu celów statutowych.

Aby łatwo wypełnianić odpowiedni formularz PIT i równocześnie przekazać 1% za 2019 rok można skorzystać z dostępnego on-line programu e-pity.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Nawet najmniejsza przekazana kwota to pomoc, jakiej może udzielić każdy, dokonujący rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Dlatego zachęcamy wszystkich popierających nasze działania do skorzystania z tej możliwości wsparcia Fundacji WSPINKA.

1% dla WSPINKI  KRS: 0000331588

Przeznaczasz na konkretny cel?

Każdy podatnik składający deklarację PIT, może zadeklarować szczegółowy cel, na który przeznacza swój odpis 1 procenta. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości - pozwoli nam to lepiej wydatkować otrzymane z tego tytułu środki!

Jak wypełnić deklarację PIT?

Dla tych z Was, którzy chcą wypełnić rocznego PITa ręcznie, poniżej podajemy garść pomocnych informacji.

Jeżeli chcemy przekazać 1% naszego podatku wskazanej przez siebie Organizacji Pożytku Publicznego wypełniamy odpowiednie pola znajdujące się na końcu każdej deklaracji PIT.
W polu "Numer KRS" wpisujemy numer 0000331588 a w odpowiednim polu obok podajemy sumę jaka wynika z obliczenia 1% podatku, zgodnie z wytycznymi w formularzu PIT.