Ludzie WSPINKI

Mateusz Paradowski - Prezes Zarządu

Rocznik 74, mieszka w Nowym Sączu i Krakowie. Zajmuje się zarządzaniem portfelem własnych nieruchomości.

Przygodę z górami rozpoczął jeszcze w dzieciństwie przemierzając wraz z ojcem beskidzkie szlaki. Później kontynuował tę pasję samodzielnie w górach poza granicami Polski (m.in Alpy, Karpaty Wschodnie). Zaczął się wspinać w roku 2001 w skałkach w Polsce. Wkrótce także rozpoczął swoją przygodę w większych ścianach Tatr i Alp. Przez krótki okres prowadził też działalność jaskiniową. Od 2005 roku rozpoczął  tworzenie nowych dróg wspinaczkowych. Zrealizował kilkadziesiąt własnych projektów w skałkach Jury Krakowskiej, okolicach Nowego Sącza oraz górach wysokich (Durmitor).


Krystian Buczak - Wiceprezes Zarządu

Absolwent psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonat informatyki i internetu. Prowadzi jako freelancer jednoosobowe studio webdesignerskie.

Z górami związany od lat szkoły średniej. Początkowy, nałogowy trekking realizowany głównie w Tatrach zamienił w zamiłowanie do eksploracji jaskiń i wspinaczki. Przez krótki okres związany z Sekcją Taternictwa Jaskiniowego KW Kraków. Od tego czasu zalicza raczej okazyjne wyjazdy w gronie przyjaciół (m.in. Austria, Francja, Chorwacja).

Mieszkaniec jednej z wiosek na terenie Parku Dolinki Krakowskie.


Paweł Florek - Przewodniczący Rady

Urodzony w 1974 roku, mieszka w Zabierzowie w sąsiedztwie podkrakowskich dolinek. Wykształcenie wyższe ekonomiczne. Zawodowo związany z branżą ubezpieczeniową. Obecnie pracuje jako broker ubezpieczeniowy.

W wolnym czasie uprawia turystykę pieszą i konną. Wiele lat związany ze Stadniną Koni Huculskich w Gładyszowie. Brał udział w wyprawach w góry wysokie (m.in. Pireneje).


Jarosław Pałys - Zastępca Przewodniczącego Rady

Rocznik 1977. Mieszka w Skawinie. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie o kierunku Turystyka i Rekreacja. W 2002 roku ukończył kurs taternictwa jaskiniowego w STJ KW Kraków. Początkowa pasja jaskiniowa przerodziła się we wspinanie powierzchniowe w skałach oraz górach. W wolnym czasie oprócz aktywnego wspinania uprawia treking górski - letni i zimowy, biega i jeździ na rowerze. Inne zainteresowania to podróże oraz dobra książka.

Członek Rady Fundacji od sierpnia 2012r.


Beata Iwanow - Sekretarz Rady

Urodzona w 1975 r., mieszka w Krakowie. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczęła jako pracownik administracyjno-biurowy w kancelariach notarialnych w Krakowie. Obecnie pracuje w prywatnej firmie.