Nasza misja

Fundacja WSPINKA wyrosła z pewnej idei, której głównym przesłaniem jest postępowanie zgodnie z wyznawanymi wartościami. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno w dzisiejszym mocno zrelatywizowanym świecie mówić o wartościach i zasadach etycznych. My chcemy nie tylko mówić o nich, ale rozwijać Fundację i prowadzić wszelkie działania zgodnie z pewnym ustalonym kodeksem.

Wierzymy, że ta otwarta postawa przysporzy nam wielu sympatyków i osób pragnących pomóc w realizacji wspólnych celów. Poniżej prezentujemy zasady, zgodnie z którymi chcemy prowadzić nasze działania.

Misją Fundacji Wspierania Rozwoju Wspinaczki WSPINKA jest działanie na rzecz harmonijnego rozwoju wspinaczki sportowej, skałkowej i górskiej w Polsce...
PRZEJRZYSTOŚĆ
Zgodnie z nią chcemy działać, zdobywać fundusze, wreszcie na bieżąco was o tym informować. Szczególnie dotyczy to finansów – każda złotówka musi przepływać w sposób możliwy do skontrolowania i obejrzenia, a bilans zawsze musi się zgadzać! Będziemy publikować wszystkie dokumenty niezbędne do śledzenia finansów wewnątrz organizacji. W ten sposób pragniemy odwdzięczać się za zaufanie, jakim nas obdarzacie.

 

Jeżeli ktoś miałby jakieś wątpliwości, zawsze może - a nawet powinien - wyrazić je i pytać nas - dołożymy wszelkich starań, aby odpowiedzieć na każde zapytanie!

SZACUNEK
Chcemy go okazywać wszystkim. Tym, którzy nam pomagają i z nami współpracują, a także tym, którzy nas krytykują – to od nich zazwyczaj można się wiele nauczyć... Działając zgodnie z tą zasadą chcemy przekazywać wszystkie środki pozyskane z darowizn i dotacji publicznych na realizację konkretnych projektów i zadań.
ENTUZJAZM
W zasadzie wystarczyłyby tutaj słowa Juliana Tuwima: „Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz.” To po to się wspinamy i dla tej uczucia pomagamy! Chcemy, aby ta główna siła napędowa wspinania przełożyła się także na działanie i będziemy dążyć do tego, by efekty naszych działań dawały radość!
AKTYWNOŚĆ
Minimum gadania, maksimum działania! Czasami trzeba zabrać głos, ale o wiele częściej będziemy chcieli zakasać rękawy i działać. Zatem do roboty!